Aktualności • Autyzm - Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym

 Aktualności 

Europejski Tydzień Autyzmu 2008
Data: 2008-12-01

Początek grudnia jest jak co roku okazją by jeszcze głośniej mówić o autyzmie i wspomnieć o potrzebach środowiska. Jak podała Organizacja Narodów Zjednoczonych w tym roku zaburzenia ze spectrum autyzmu są diagnozowane u 1 na 150 dzieci. To więcej niż AIDS, cukrzyca oraz nowotwór! Czy my – Lubuszanie, jesteśmy gotowi na wielkie wyzwanie jakim staje się autyzm?

» Czytaj więcej
Szkolenie specjalistyczne
Data: 2008-11-28

Lekarzy pierwszego kontaktu, psychiatrów, neurologów oraz pediatrów, a także ekspertów z poradni psychologiczno-pedagogicznych z województwa lubuskiego zapraszamy na specjalnie dla nich przygotowane szkolenie. 19-20 grudnia, hotel Bukowy Dworek k. Łagowa Lubuskiego, temat: diagnoza autyzmu. Więcej informacji tutaj. Szkolenie realizowane w ramach projektu Autystycznie Uzdolnieni 2008.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Zając tel. 608182180, e-mail.

Reportaż w Radiu Zachód
Data: 2008-11-16

Historia jakich wiele... w naszym Stowarzyszeniu, opowieść wyjątkowa... jak wszystkie autorstwa mamy osób z autyzmem. Poznaj Helenę i jej syna Mieszka. W niedziele 16 listopada miał premierę reportaż "Patrząc na piórko unoszące się na wietrze". Słuchaj Radia Zachód, zobacz świat autyzmu z perspektywy Cezarego Galka, jednego z czołowych polskich reportażystów.
Radio Zachód to jeden z naszych partnerów w ramach projektu Autystycznie uzdolnieni. Mamy historie!

1% podatku - patriotyzm jutra
Data: 2008-11-11

Nieprzypadkowo w dniu Święta Niepodległości chcielibyśmy zdać Państwu  relację z liczb, określających skalę wsparcia finansowego, jakie uzyskaliśmy dzięki Wam – podatnikom, naszym przyjaciołom.
Czyż w sytuacji w jakiej znajduje się dziś Polska, na miano prawdziwego patrioty nie zasługuje osoba, która pamięta o słabszych, solidaryzuje się z nimi i wspiera potrzebujących rodaków?

» Czytaj więcej
Asystent Osoby z Autyzmem
Data: 2008-11-06

Tak samo jak osoba niepełnosprawna ruchowo potrzebuje wózka by poruszać się, osoba z autyzmem nie będzie funkcjonować w „naszym” świecie bez wsparcia. Drugi człowiek jest bezcennym pośrednikiem, wprowadzającym w „normalną” rzeczywistość.
Asystent osoby z autyzmem, to taki „anioł stróż”. W przyszłym roku chcielibyśmy zapewnić kilkunastu z naszych podopiecznych osobiste wsparcie. W roku obecnym w skali mikro testujemy „narzędzie”. Zachęcamy do regularnego odwiedzania blogu Agaty – Asystentki Irenki.

Po angielsku
Data: 2008-10-31

Od dziś mówimy po angielsku, do Państwa dyspozycji oddajemy nową wersję językową. Wystarczy kliknąć na odpowiednią flagę.

» Czytaj więcej
Konkurs
Data: 2008-10-12

Jednym z elementów projektu Autystycznie uzdolnieni. Zobowiązanie wiedzą są badania poziomu wiedzy na temat autyzmu.  Łącząc przyjemne z pożytecznym, mogą Państwo zdobyć unikatową koszulkę, zaprojektowaną specjalnie dla nas. Aby wypełnić ankietę, należy się zarejestrować.

Szczegóły tutaj.

Szkolenie dla studentów
Data: 2008-09-29

Studentów kierunków pedagogicznych, pragnących pogłębić swoją wiedzę z zakresu autyzmu zapraszamy na specjalnie dla nich przygotowany cykl szkoleniowy.

» Czytaj więcej
« 47 48 49 50 51 52 z 53 »  Idź do Wyświetl
 
Copyright © 2019 autyzm.zgora.pl
Design: alph
CMS, realizacja: Strony internetowe, sklepy internetowe, video streaming, systemy CMS
Naszą obecność w internecie umożliwia: ctinet.pl