Klub 12 złotych • Autyzm - Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym

 Aktualności » Klub 12 złotych 

Przedszkole "Dalej Razem" działa i nie zawaham się zaryzykować tezy, iż należy do pierwszej dziesiątki tego typu placówek w Polsce! W czterech grupach ("motylki", "mróweczki", "żuczki", "biedroneczki") edukację zdobywa szesnaścioro dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
 
Co dla nas bardzo ważne, podopieczni Stowarzyszenia mogą rozwijać swoje umiejętności społeczne poprzez kontakt ze zdrowymi rówieśnikami – docelowo piętnaścioro maluchów z grupy "pszczółek".
 
Placówka zatrudnia aż 15 terapeutów/opiekunów! W takich warunkach dzieciaki mają szansę na optymalny rozwój. Wiedzą o tym rodzice, dowożący (codziennie, w dwie strony) do Przedszkola "Dalej Razem" swoje pociechy z miejscowości oddalonych od Zielonej Góry nawet o 70 km!
 
Oprócz profesjonalnej kadry, warunkiem determinującym rozwój dzieci jest zapewnienie odpowiedniego standardu pomieszczeń. W lipcu 2010 roku dostaliśmy od władz Miasta Zielona Góra przepiękną, zabytkową Willę Suckera - to na jej piętrze postanowiliśmy stworzyć Przedszkole. Budynek wymagał kapitalnego remontu i spełnienia norm bezpieczeństwa BHP, ppoż. oraz sanitarnych.
 
Zatrudniliśmy projektantki, wyłoniliśmy wykonawców i dziś piętro jest nie do poznania! W trakcie prac okazało się jednak, że zakładany zakres robót trzeba rozszerzyć (remont klatki schodowej, wymiana instalacji CO w całym budynku, instalacja przeciwpożarowa, odtworzenie gzymsów). Koszt prac na tym etapie remontu Willi Suckera z 800 000 zł urósł do 1 224 333 zł.
 
Dzięki sponsorom, miastu Zielona Góra, pożyczce w TISE S.A. (spłacać będziemy z czesnego za przedszkole i składek członkowskich w Stowarzyszeniu), akcji 1 procent podatku, brakująca kwota to "zaledwie" 200 004 zł. Jeśli 16 667 osób przekaże darowiznę w kwocie 12 zł, to przyszłość Przedszkola "Dalej Razem" będzie bezpieczna, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem" będzie mogło myśleć o kolejnych etapach remontu budynku i rozwoju sytemu wsparcia dla pozostałych 114 podopiecznych organizacji, a przede wszystkim unikniemy egzekucji komorniczej zobowiązań!
 
Brakujące 200 004 złote to:
- niezapłacona częściowo faktura (od sierpnia) za prace sanitarne: 25851,12 zł;
- debet na kontach bankowych w związku z płatnościami za prace budowlane: 174 152,88 zł.
 
Chcesz pomóc?
2. Dokonaj przelewu 12 złotych
3. Jeśli jesteś fejsbukowiczem polub profil "Stwórz ośrodek dla osób z autyzmem" oraz dołącz do "KLUBU 12 ZŁOTYCH"
4. Zaproponuj swoim znajomym, by poszli w Twoje ślady. 
5. Podziel się z fejsbukowiczami informacją, czego sobie odmówiłaś/eś, aby przelać Osobom z Autyzmem 12 ZŁOTYCH.
 
Copyright © 2021 autyzm.zgora.pl
Design: alph
CMS, realizacja: Strony internetowe, sklepy internetowe, video streaming, systemy CMS
Naszą obecność w internecie umożliwia: ctinet.pl